Co mówią o nas zegarki?

co mowia o nas zegarki

Samochód, buty, biżuteria, torebka i zegarki. Te pięć elementów naszego życia często mówią więcej niż nam się wydaje. Często zadajemy sobie pytanie: jak dzięki nim lepiej wypaść i na co zwracać uwagę? W tym artykule podpowiemy jak zegarki wpływają na nasze otoczenie oraz co mówią o nas, ale także jakim człowiekiem wydajemy się być nosząc je. Bowiem zegarki, zarówno te dla kobiet, jak i mężczyzn to nie tylko modny dodatek, ale także klucz do niektórych spraw. Wybierając odpowiedni model na swój nadgarstek wpływamy na pierwsze wrażenie i ogólne pojęcie o naszej osobie.

Co może mówić o nas zegarek?

Nosząc na nadgarstku dany model zegarka ogłaszamy światu jacy po części jesteśmy. Dzięki temu określamy swoją pozycję społeczną, dzięki czemu wiemy czy pasujemy do danego towarzystwa czy lepiej wybrać inne. Co więcej, zegarek opowiada o naszym charakterze i sposobie bycia. Kolorowa tarcza zegarka wręcz krzyczy o naszej indywidualności, może niekonwencjonalnym podejściu do życia lub młodej osobowości. Co innego powie nam stonowana kolorystyka – osoby wybierające brązy czy czernie na co dzień to często opanowane, wiedzące czego chcą i niepotrzebujące się wyróżniać gadżetami panie i panowie. Zegarek może określić nasze priorytety. Wybierając ekologiczny zegarek drewniany (np. model marki Bobo Bird Cork E19, którego bransoleta jest stworzona z korka) mówimy światu o naszej miłości do planety oraz popieraniu zero waste. Dlatego też wybierając model zegarka powinniśmy pomyśleć nad tym co on ma przekazywać – podejście rozsądkowe czy wskazywać na zamiłowanie do sportu lub gadżetów (np. w przypadku zegarków smartwatch).

zegarek z korkowym paskiem

Jakie zegarki wybierają mężczyźni?

Panowie najczęściej kierują się tym co robią w życiu i jaki jego styl prowadzą. Inny zegarek wybierze biznesmen, dla którego zegarek będzie wizytówką jego firmy, a co innego nauczyciel wychowania fizycznego, który po skończonych lekcjach oddaje się swojej ulubionej dyscyplinie sportowej. Zegarki eleganckie wybierają mężczyźni ceniący sobie spokój ducha i rozwiązania ponadczasowe. Pragną, aby zegarek stał się częścią ich, a nie tylko elementem ubioru, więc wolą jeden model na kilka lat niż kilka do wymiany. Klasyczny zegarek męski to wybór tych z panów, dla których styl ma znaczenie. Oni wiedzą, że taki model będzie pasował praktycznie do wszystkiego. Taki model to wyznacznik sukcesu, wyższego statusu materialnego i pasji do tego co się sprawdza od pokoleń. Niektórzy z panów poszukują kolekcji limitowanych. To hobbyści, którzy mają w swojej kolekcji kilka „białych kruków” i wiedzą, że to one idealnie oddają ich charakter – pełen niejasności, pragnienia wyzwań i dawania (oraz dostawania) więcej.

jakie zegarki wybieraja mezczyzni

Jakie zegarki wybierają kobiety?

Dla kobiet zegarek to dodatkowy element ubioru, który nie jest aż tak ważny jak w przypadku mężczyzn (których zegarek jest wizytówką). Kobiety dzięki posiadaniu torebek mogą delikatnie zmylić inną osobę łącząc dwa kompletnie inne wskazówki co do ich charakteru. Kobieta sukcesu wybierająca modny zegarek nie tylko spojrzy na niego jak na wyrażenie siebie, ale też dopasuje go do pozostałej garderoby. Taki model zegarka (jak na przykład Cadisen Bijou w kolorze gold) będzie dopełnieniem i wisienką na torcie mówiącym o poczuciu stylu i pewności siebie. Kobiety, które preferują spokojny i rodzinny styl życia postawią na proste modele, które będą lekkie oraz nie będą przeszkodą w codziennych obowiązkach. Dla nich ważna będzie wytrzymałość. Częściej też wybiorą wodoodporny zegarek na rękę. Miłośniczki nowości i nieoczywistych rozwiązań z pewnością pomyślą o drewnianych modelach. Te dzięki swej unikalności, będą przykuwać uwagę oraz wskazywać na to, że właścicielka jest miłośniczką przyrody i chętnie spędza czas w naturze.

jakie zegarki wybieraja kobiety

 

Jesteśmy ciekawi czym Wy się kierujecie wybierając zegarek i jakie jego elementy wpływają na ostateczną decyzję. Pamiętajmy, że ten element naszego wyglądu to nie jest nieznaczący dodatek. Niejednokrotnie wzrok nowopoznanej osoby może zostać skupiony na nadgarstku w celu poznania naszego charakteru, osobowości, statusu społecznego czy stylu bycia. Chętnie pomożemy w wyborze modelu, który w pozytywny i odpowiedni sposób powie o nas to, co byśmy sami chcieli o sobie powiedzieć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *