Jak wybrać sportowy zegarek?

Jak wybrać sportowy zegarek? 1

Wierząc, że już wkrótce siłownie zostaną otwarte, a trening na świeżym powietrzu dzięki sprzyjającej pogodzie będzie coraz to przyjemniejszy, postanowiliśmy napisać artykuł na temat cech, które powinien posiadać sportowy zegarek. Wiemy, że dusza sportowca jest wymagająca, a jego czasomierz musi być przede wszystkim funkcjonalny i wytrzymały. Na co zwrócić uwagę wybierając zegarek sportowy? Przeczytajcie ten artykuł, aby się tego dowiedzieć.

 

Wysoka wodoodporność

Nawet jeśli Twoje treningi nie odbywają się na basenie, a do jeziora raczej wchodzisz w celach relaksacyjnych, niż wytrzymałościowych, to musisz wziąć pod uwagę to czy Twój zegarek jest wodoodporny. Nie tylko pot jest Twoim konkurentem, ale także nagła zmiana pogody przy przejażdżce rowerowej czy biegu długodystansowym.  Wodoodporny zegarek to must have każdego sportowca. Modelem, który warto tutaj wybrać, wśród oferty Tmzegarki jest zegarek Smael Military, który oprócz wodoszczelności do 5 barów, jest stylowy oraz budzi podziw nie tylko jego użytkownika.

Jak wybrać sportowy zegarek? 2

Żywotność baterii

Zadbaj o to, aby Twój zegarek nigdy Cię nie zawiódł, a jego baterie zawsze były wystarczająco pełne. Wysoki czas pracy zegarka jest szczególnie ważny, zwłaszcza wtedy, gdy posiada on dodatkowe funkcje takie jak GPS, czujnik tętna. Nie pozwól, aby Twój zegarek Cię zawiódł przez zły dobór jego baterii. Kup model zegarka z funkcją oszczędności baterii i ciesz się wieloma dniami bez niepotrzebnych ładowań.

Wytrzymałość szkła/wyświetlacza

Sporty, zwłaszcza te ekstremalne, obarczone są dużym ryzykiem stłuczeń, wywrotek. Zadbaj o to, aby Twój zegarek był przy Tobie bezpieczny dzięki wytrzymałemu szkłu lub wyświetlaczowi. Nie każdy zegarek posiada odpowiednią ochronę, która ochroni czasomierz przed zarysowaniami czy stłuczeniami. Wgłęb się w temat, aby model, który wybierzesz był z Tobą nawet w najcięższych upadkach.

Funkcjonalność

Gdyby zabrakło tej cechy, nie moglibyśmy mówić o zegarku sportowym. Obecnie producenci zegarków prześcigają się w umieszczaniu coraz to nowszych rozwiązań w małych komputerkach noszonych na nadgarstkach. Licznik kroków, pulsu czy oddechu to już przeżytek. Teraz zegarek dokładnie wymierzy ilość spalonych kalorii poprzez synchronizację z odpowiednią aplikacją, posiada system GPS dzięki któremu nie zgubisz się w żadnym lesie, czy zaplanuje Twój trening w oparciu o pogodę. Co więcej, mając go na nadgarstku, nie będziesz potrzebował telefonu. Zegarek pozwoli zadzwonić, odpisać na ważnego sms’a czy go odczytać.

Jak wybrać sportowy zegarek? 3

Waga

Zegarek sportowy nie powinien być ciężki, aby nie przeszkadzał w uprawianiu sportu. Nikt nie lubi uprawiać joggingu mając jedną rękę cięższą od drugiej. Waga nie zawsze jest wyznacznikiem jakości, a czasami lepiej postawić na model lepiej wyposażony niż mocniej prezentujący się na nadgarstku.

Jakość nie równa się cena

Nie zawsze dobry zegarek musi kosztować fortunę. Nie myśl o tym, że tylko drogie, reklamowane firmy są gwarancją doskonałego sprzętu. Niejednokrotnie warto postawić na tani zegarek, nieznanej marki, u której nie płacisz za logo, a za jakość. Wierzymy, że dobry sprzęt kryje się za pasją do zegarków, a nie za konkretną firmą.

 

Mamy nadzieję, że tym artykułem przybliżyliśmy temat zegarków sportowych. Pamiętajmy, że kupując tani zegarek sportowy wcale nie pozbywamy się jego jakości czy funkcjonalności. Możemy zaoszczędzić pieniądze wybierając mniej znaną markę, niż tę dobrze reklamowaną. Płaćmy za funkcjonalność, wytrzymałość czy wodoszczelność, dzięki którym trening będzie przyje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *