Dlaczego warto nosić zegarek?

Dlaczego warto nosić zegarek? 1

Telefon komórkowy (smartfon) dostępny pod ręką cały czas. Nie rozstajemy się z nim. Jest on dostępem do informacji, dostarcza nam rozrywkę, ale także zastępuje wiele innych rzeczy, bez których wcześniej nie wyobrażaliśmy sobie życia. Jednym z tych przykładów jest klasyczny zegarek na ręce, który wcześniej, pozwolił nam zawsze być na czas i go kontrolować. Dzisiaj wystarczy spojrzeć na rozjarzony ekran smartfona, aby dowiedzieć się która jest godzina, jaka pogoda i czy jutro będzie padać. Zegarek to nie tylko czas, dlatego nie zgadzamy się z faktem, że jest to relikt przeszłości, który zostaje powoli zapomniany. Zobacz dlaczego warto nosić zegarek.

Zegarek dodaje stylu

Przede wszystkim, niepodważalnym argumentem za tym, aby założyć na nadgarstek zegarek jest to, że jest on stylowym dodatkiem, który dopełni każdą stylizację. Dzięki niemu każdy może ożywić swój strój. Co więcej, jest to stylowa biżuteria także dla mężczyzn, gdzie panowie (nie oszukujmy się) nie mają zbyt dużego wyboru w tym temacie. Wiele z nich uważa, że tylko zegarek i ewentualnie obrączka ślubna mogą się znaleźć na ich ciele. Czasomierz jako element garderoby doda szyku, elegancji, ale także charakteru i podkreśli styl. Dzięki dostosowaniu odpowiednio modelu do trybu życia, okazji czy stroju uczynimy ją jeszcze bardziej wyjątkową. Weźmy pod uwagę np. zegarki drewniane marki Bobo Bird, które oprócz swojego unikalnego charakteru, posiadają niesamowite, drewniane serce, doceniane przez ich użytkowników. Łączą modę z nieprzemijalnością.

Dlaczego warto nosić zegarek? 2

Sposób na telefon

Smartfony są i będą zawodne. Niezależnie od tego czy uległ wypadkowi, awarii, a może po prostu zapomniałeś go naładować, co skutkuje brakiem możliwości skorzystania z niego. Co więcej, częste spoglądanie na telefon w celu „sprawdzenia godziny” coraz mocniej nas od niego uzależnia, bo przy okazji sprawdzamy powiadomienia, scrollujemy Facebooka czy przeglądamy kolejny filmik na Tik Tok’u. Zegarek nie daje możliwości straty czasu przez inne bodźce, jak jest w przypadku smartfona. Skupiając się tylko na wskazówkach, oszczędzamy czas, który normalnie stracilibyśmy na nic nie wart przeglądanie aplikacji w swoim telefonie. Wierzymy jednak, że wśród naszych czytelników są tacy, którzy nie wyobrażają sobie multi użytkowości swojego gadżetu, a dodatkowe opcje tylko nakręcają ich. Dlatego w swojej ofercie posiadamy również nowoczesne smartbandy, które zaspokoją potrzeby każdego nowoczesnego pasjonata.

 

Charakter sentymentalny

Czy zdarzyło Wam się, że ktoś kiedyś przy Was wyciągnął starą Nokię i powiedział, że jest to pamiątka, z którą związane są wspomnienia lub konkretna osoba? Nam też nie. Natomiast jeśli chodzi o zegarek, to ten z Komunii Świętej, Chrztu czy stary model zegarku automatycznego Dziadka mamy w swoich kolekcjach pamiątek. Zegarek ten nie musi być wart ogromu pieniędzy, jest odziany w warstwę sentymentalną, wartą więcej niż jakakolwiek złotówka. Ciepło na sercu, kiedy na niego spojrzymy powie więcej niż tysiąc słów.

 

Elegancja zegarka

Kojarzysz  te śmieszne obrazki, na których para zakochanych lub rodzina przy uroczystym obiedzie zastanawiają się po której stronie talerza powinno położyć się telefon komórkowy? Używanie smartfonu w niektórych okolicznościach powinno być zakazane, a na pewno jest niestosowne. Podczas ślubu, w kościele, w teatrze, szkole czy w uroczystych momentach życia po prostu nie wypada wyciągnąć telefonu, nawet w celu sprawdzenia godziny. Natomiast zerknięcie na zegarek nikomu nie będzie przeszkadzanie. Jego subtelność jest zdecydowanym pozytywem.

 

Zegarek nie tylko od czasu

Zdajesz sobie sprawę, że technika oraz nowoczesność w wielu aspektach życia poszła do przodu, więc dlaczego nie dasz szansę zegarkowi, który dziś, oprócz tego, że mierzy czas może służyć do wielu innych celów? Nawet tutaj nie chodzi o zegarki monitorujące zdrowie czy mierzące puls. W tym momencie zegarek jest portfelem, którym płacimy za przyjemności. Wystarczy zbliżyć swój czasomierz do terminala, i już! Zapłacone. Co więcej, liczy nam kroki, wyświetla sms’y oraz możemy przez niego rozmawiać. To trochę już jak smartfon, prawda? Tylko jest znacznie bardziej poręczny i możemy go zabrać wszędzie, nawet wtedy gdy nie mamy kieszeni lub torebki. Nadgarstek mamy zawsze przy sobie.

 

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy powody dlaczego warto mieć zegarek, a jego istnienie nie będzie kojarzyło się tylko z czymś przestarzałym. Zegarek to nadal świetny, stylowy dodatek, który może być traktowany jako pomysł na prezent. Nie musi być tylko odmierzaczem czasu, ale także gadżetem i pomocną ręką – zwłaszcza wtedy, gdy trzeba nią zapłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *