Na której ręce nosi się zegarek?

Na której ręce nosi się zegarek? 1

Większość naszego życia skupia się na prawej części ciała. Piszemy prawą ręką, nią wykonujemy ważne czynności. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego zegarek nosimy na lewym nadgarstku, skoro to raczej na prawą stronę (czysto hipotetycznie) spojrzelibyśmy w pierwszej kolejności? Przedstawiamy cztery powody dlaczego do tego rodzaju biżuterii wybraliśmy nie prawą, a lewą rękę.

Palce w prawej dłoni

Jeśli chodzi o osoby praworęczne, nie bez powodu wybrały one mniej sprawną rękę do noszenia zegarka. Odpowiedzią na pytanie “dlaczego nosimy zegarek na lewym nadgarstku?” w tym przypadku jest komfort nakręcania go. Kiedy stanie, rozreguluje się lub przy zmianie czasu – lepiej nam jest nakręcić go palcami u prawej dłoni. To ułatwienie doceniają szczególnie osoby, które posiadają zegarki mechaniczne, które trzeba korygować i wpływać na wskazywanie daty i czasu poprzez koronkę. Fakt noszenia zegarka na lewym nadgarstku często nie zmienia się nawet w przypadku osób leworęcznych, chociaż tutaj mogłoby być odwrotnie. Może to dlatego, że mechanizm do zmiany czasu raczej ustawiony jest po prawej stronie, co nie jest komfortowe dla posługujących się większość czasu lewą ręką. zegarek na lewej rece

Żywotność i wygląd zegarka

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, osoby praworęczne częściej użytkują właśnie tę stronę ciała. Nosząc zegarek po tej stronie byłby narażony na więcej sytuacji, w których moglibyśmy go zniszczyć – na przykład stłuc lub porysować. Prawa strona jest bardziej ryzykowna przy obijaniu się o coś przypadkowo, choćby o ścianę czy szafkę, a oczywiście najbardziej zależy nam na tym, aby zegarek służył nam jak najdłużej w nienagannym wyglądzie.

Prościej na co dzień

Jesteśmy zdania, że życie powinniśmy sobie ułatwiać, a nie je dodatkowo utrudniać. Tak też robimy wybierając noszenie zegarka na lewym nadgarstku. Podczas wykonywanych codziennych czynności prawą dłonią chcemy zadbać o jej komfort i brak przeforsowania. Nie każdy zegarek jest leciutki, a niektóre potrafią ważyć więcej niż inne. Zegarki męskie z masywną, stalową tarczą bywają naprawdę ciężkie. Kobiety mają trochę prościej, gdyż zegarki damskie bywają raczej minimalistyczne, o małych rozmiarach. Jednak pamiętajmy, że kobiece ciało jest delikatniejsze i gorzej znosi obciążenie. Dlatego wybierając lewą stronę, prawą odciążamy i nie narażamy na niepotrzebny ciężar oraz wysiłek. Dodatkowo bransoleta lub pasek może uciskać skórę tworząc dodatkowy dyskomfort. 

Wpływ zegarka na pisanie

Kolejny raz powołując się na osoby praworęczne skupiamy swoją uwagę na pisaniu, zarówno tym ręcznym, jak i na laptopie. Nawet w tym momencie, pisząc ten tekst, patrzę na swój prawy nadgarstek, który opiera się o palmrest. Opierając go z zegarkiem mogłoby to być dyskomfortowe i powodować dodatkowy ucisk na żyłach i kościach – w końcu w tym miejscu skóra jest wyjątkowo delikatna. Osoby leworęczne znowu mają tutaj gorzej – muszą się zastanowić czy wolą zmianę ręki do noszenia zegarka czy poświęcą swoją wygodę, by nosić go jak praworęczni – na lewej.

Mamy nadzieję, że pokrótce wyjaśniliśmy dlaczego nosimy zegarek na lewym nadgarstku i rozwiązaliśmy wszystkie wątpliwości czemu nie przekładać go na prawy. Jeśli szukacie zegarków w niskich cenach zapraszamy do naszego sklepu, w którym na pewno znajdziecie coś dla siebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *